شرکت آمیتیس تجارت ماندگار | میکرودرم ابریژن: الماس یا اکسید الومینیوم
در این نوشتار می‌کوشیم دو نوع دستگاه خانگی لایه برداری میکرودرم ابریژن الماس را با میکرودرم ابریژن اکسید الومینیوم از جنبه‌های مختلف مقایسه کنیم تا در نهایت دریابیم کدام یک از این دستگاه‌های جوانساز برای داشتن پوستی براق و درخشان مناسب است.
میکرودرم ابریژن، میکرودرم بریژن چیست، دستگاهم میکرودرم ابریژن، لایه برداری پوست،لایه برداری پوست صورت، لایه برداری پوست در خانه
16844
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16844,single-format-standard,theme-bridge11,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge | toptheme,wpb-js-composer js-comp-ver-6.11.0,vc_responsive

میکرودرم ابریژن: الماس یا اکسید الومینیوم؟ کدام بهتر است؟

میکرودرم ابریژن: الماس یا اکسید الومینیوم؟ کدام بهتر است؟

اگر با میکرودرم ابرِیژن آشنا باشید ممکن است این سؤال برای‌تان پیش آمده باشد که تفاوت آن با درم‌ابریژن الماس چیست. اصل مطلب این است؛ شیوه‌ی کار میکرودرم ابریژن پاشیدن پرفشار کریستال‌های ریز بر سطح پوست است. سپس بقایای این ذرات ریز به همراه چرک و زوائد جدا شده از سطح پوست توسط یک وسیله‌ی مکنده از روی پوست برداشته می‌شوند. این روش مزایا و معایبی دارد. در این تردیدی نیست که کارکرد میکرودرم ابریژن برای عمل لایه‌برداری بسیار خوب و مؤثر است، اما باید این را هم در نظر داشت که این روش کمی قدیمی شده به ویژه اینکه دقت آن بالنسبه کمتر است. همین امر باعث شده است که درمان نواحی اطراف منحنی‌های صورت، مثل اطراف بینی و چشم‌ها بسیار دشوار باشد. مخلص کلام، میکرودرم البته درمان خوب و مؤثری است اما با درم‌ ابریژن الماس قابل مقایسه نیست.

من برخی از مهمترین ویژگی‌های مختلف این دو دستگاه را، از جمله روش لایه برداری منحصر به هریک و هزینه‌ی جایگزین کردن مجدد سر دستگاه، بررسی کردم. به طور خلاصه نتیجه‌ی بررسی‌های من را در زیر می‌خوانید:

چه کسانی می‌توانند از میکرودرم ابریژن الماس برخوردار شوند؟

میکرودرم ابریژن الماس یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمانی مراقبت از پوست است که به یک اندازه هم از سوی زنان و هم از سوی مردان مورد استقبال قرار گرفته است. در این دستگاه‌های خانگی هیچ گونه ماده شیمیایی به کار نرفته است و در نتیجه کار با آن‌ها درد و عوارض جانبی در پی ندارد. روش درمانی میکرودرم ابریژن الماس تقریبا برای تمام پوست‌ها مناسب است چرا که تاثیر تهاجمی بر پوست نداشته و به نحو موثری چروک‌ها، اکنه‌ها، لکه‌های ناشی از پیری، کشیدگی و افتادگی‌های پوست را کاهش می‌دهد  یا حتی به کلی از بین می‌برد.

این دو وسیله از روش بسیار متفاوتی برای لایه برداری پوست استفاده می‌کنند. میکرودرم‌ابریژن‌های الماس پوست شما را با استفاده از سرهای حاوی تراشه‌های الماس لایه‌برداری می‌کند. این سرها معمولا طوری طراحی شده‌اند که بین 6 ماه تا یک سال استفاده‌ی مکرر، دوام می‌آورند. معمولا تجویز می‌شود که برای رسیدن به بهترین نتیجه از این نوع دستگاه ها بین 2 تا 5 بار در هفته استفاده شود. بنابراین می‌توان انتظار داشت که قبل از این که به خریدن سرهای جدید نیاز پیدا کنید، حدود 162 تا 270 بار از سر اولیه خود دستگاه استفاده کنید. به علاوه معمولا سرهای میکرودرم ابریژن الماس قابلیت پاک سازی دارند، یعنی می‌توانید سرهای این دستگاه را بعد از هر بار استفاده با صابون و برس بشویید تا همیشه تمیز و عاری از هرگونه میکروب و آلودگی و سلول‌های مرده‌ای باشد که در طول درمان در سر دستگاه انباشته شده اند. همچنین می‌توانید هر د یا سه ماه یکبار از پاک‌کننده‌های فوق صوتی مخصوص پاک کردن جواهرات استفاده کنید تا سرهای الماس را مثل روز اول نو و تمیز کنید.

سایر دستگاه‌های خانگی میکرودرم ابریژن جهت لایه برداری پوست از دیسک‌های حاوی کریستال‌ اکسید آلومینیوم استفاده می‌کنند. این روش امروزه کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرد چرا که تاثیر آن به اندازه‌ی میکردرم های الماسی نیست. معمولا دیسک‌های این نوع دستگاه‌ها پس از 2 یا 4 بار استفاده فرسوده می‌شوند و می‌بایست برای خرید دیسک جدید مجددا هزینه دهیم و بسته به میزان استفاده از دستگاه و ناحیه درمان مورد نظر خود در عرض یک سال باید چیزی حدود دو تا چهار برابر هزینه‌ی خرید دستگاه، پول صرف خرید دیسک‌های جانشین کنیم. معمولا سرهای این دستگاه‌های قابلیت پاک سازی ندارند و در نتیجه آلودگی‌هایی که از درمان قبلی روی سر دستگاه انباشته شده‌اند محل مناسبی برای رشد و نمو باکتری‌ها پدید می‌آورند. بنابراین با استفاده‌ی چندباره از هرکدام از سرها احتمال بروز عفونت پوستی را در ناحیه مورد درمان بیشتر می‌کنیم.

محدودیت‌های میکرودرم ابریژن‌های کریستالی

میکرودرم‌ابریژن‌های کریستالی، سال‌های سال یکی از روش‌های رایج لایه‌برداری به شمار می‌رفت؛ روشی که در نهایت منجر به تیره شدن بافت پوست می‌شد. در این روش لایه‌ی بیرونی پوست شما که از سلول‌های مرده پوست تشکیل شده است توسط دستگاهی دستی که با شدت و سرعت زیادی کریستال‌های الومینیوم اکسید به سطح پوست ساطع می‌کرد ساییده می‌شود.

نکته‌ی مهم اینجا است که چین و چرک‌های دور چشم دهان را نمی‌توان با استفاده از این دستگاه‌ها درمان کرد زیرا ممکن است دانه‌های ریز الومینیوم اکسید به درون چشم یا دهان پرتاب شوند و موجب بروز آسیب جدی در این نواحی گردد. اما بسیاری از مردم هستند که دقیقا روی همین نواحی دچار تجمع چین و چروک و خطوط ریزی هستند که می‌خواهند آن را از روی پوست خود حذف کنند. پس برای آن دسته از افرادی که نیاز به درمان نواحی حساس اطراف چشم و دهان خود دارند، روش میکرودرم‌های کریستالی جوابگو نیست.

میکرودرم ابریژن الماس چگونه کار می‌کند؟

خوشبختانه، گزینه‌ی دیگری برای درمان ایمن و بی‌خطر نقاط مختلف بدن وجود دارد. درم‌ابریژن الماس از یک سر استیل ضدزنگ مجهز به تراشه‌های الماس استفاده می‌کند که ناخالصی‌ها و آلودگی‌های پوست را از طریق مکش برمی‌دارد و بدین ترتیب با پاکسازی منافذ پوستی، چرک و چربی و سلول‌های مرده‌ی پوست را از میان می‌برد. معمولاً، هر ناحیه برای اطمینان دوبار درمان می‌شود تا هیچ نوع زوائدی روی پوست باقی نماند. از آنجا که درم‌ابریژن الماس قادر است تمام نواحی صورت از جمله نواحی اطراف منحنی‌های صورت را عمیقاً لایه‌برداری کند، کاربران درمان بسیار کامل‌تری را دریافت می‌کنند. امتیاز دیگر این شیوه‌ی لایه‌برداری مکانیکی (در مقابل لایه‌برداری شیمیایی به صورت مصرف قرص یا محصولات موضعی) این است که با به جریان انداختن خون زیر پوست، می‌تواند در لایه‌های عمیق‌تر پوست هم اثر بگذارد. این کار موجب می‌گردد تا خطوط نازک و چین و چروک‌های پوست کاهش یابد و میزان تولید کلاژن افزایش پیدا کند. سرهای الماس، به همراه مکش قوی دستگاه، نسبت به سایر دستگاه‌ها و روش‌های بدیل لایه برداری کاملتری را انجام می‌دهد. در ضمن این دستگاه با قابلیت تنظیم شدت مکش خود به افزایش جریان خون در پوست و تولید کلاژن کمک می‌کند.

در این روش خطر پرتاب ذرات به داخل چشم و دهان وجود ندارد و روشی ایمن و بی خطر تلقی می‌شود. به علاوه این روش برای از بین بردن زخم‌ها  لکه‌های بجا مانده از اکنه یا خطوط حاصل از بارداری نیز بسیار موثر است. اگر شما هم به دنبال روشی سریع و مطمئن برای درمان مشکلات پوستی از قبیل چین و چروک، خطط روی پوست، زخم ناشی از اکنه، پوست غیر یکدست، یا خطوط پس از بارداری هستید، می‌توانید برای گرفتن بهترین نتیجه از این روش درمانی استفاده کنید.

 

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه
گفتگو آنلاین