شرکت آمیتیس تجارت ماندگار | لیزر فرکشنال غیرتخریبی: نسل سوم لیزرهای جوانسازی پوست
18104
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-18104,single-format-standard,theme-bridge11,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge | toptheme,wpb-js-composer js-comp-ver-6.11.0,vc_responsive

لیزر فرکشنال غیرتخریبی: نسل سوم لیزرهای جوانسازی پوست

لیزر فرکشنال غیرتخریبی: نسل سوم لیزرهای جوانسازی پوست

لیزر فرکشنال غیرتخریبی جدیدترین نسل لیزرهای کلینیکی است که پس از لیزرهای CO2 و لیزر CO2 فرکشنال وارد بازار شد و با استقبال بی‌نظیری هم از سوی پزشکان و هم بیماران مواجه شد. امروزه لیزر خانگی جوانسازی تریا، با بهره گیری از تکنولوژی لیزر فرکشنال غیرتخریبی بهترین و موثرترین راه حل برای جوانسازی پوست در منزل است.

لیزر فرکشنال غیرتخریبی چیست؟

بازسازی و جوانسازی سطح پوست توسط لیزر، معنای وسیعی دارد و درمان‌های لیزری متفاوتی در بر می‌گیرد، اما معنای اصلی آن همان برداشتن سطح پوست است به منظور بازسازی آن. این نوع درمان زیبایی طیفی از برداشت سطحی و جزئی پوست تا برداشت عمیق پوست که مستلزم بیهوشی، دوره‌ی نقاهت درازمدت و عوارض جانبی متعدد می‌شود را شامل می‌گردد. بنابراین، این نکته را باید در خاطر داشته باشید: این نوع درمان همیشه با جراحت و برداشتن عمیق پوست همراه نیست و دارای درجات متفاوتی و گونه‌گونی از نظر شدت و عمق می‌باشد. به طور کلی، سه نوع لیزر جوانسازی و بازسازی پوست داریم: لیزرهای غیرفرکشنال، لیزر فرکشنال تخریبی و لیزر فرکشنال غیر تخریبی. اگر بخواهید پوست خود را جوانسازی کنید بایستی بدانید دقیقا از کدام یک از انواع لیزرهای بازسازی پوست در کلینیک مورد نظر شما استفاده می‌شود زیرا نتایج نهایی هرکدام از آن‌ها بسیار متفاوت از دیگری است.

 

نسل اول: لیزر CO2

اولین نسل لیزر CO2 که برای بازسازی پوست صورت استفاده می‌شد تحول عظیمی در روند حذف چین و چروک‌ صورت به شمار می‌رفت چرا که تا پیش از آن، بازسازی پوست تنها با لایه‌بردارهای شیمیایی قابل انجام بود. در آن زمان روش لیزر خیلی زود رواج پیدا کرد و هر پزشکی با گذراندن یک دوره ی کوتاه مدت آموزشی و صرف هزینه برای خرید یا اجاره‌ی یک دستگاه لیزر CO2 به پذیرش بیماران پرداخت و در مقابل، بیماران هم با اشتیاق و با صرف هزینه‌های هنگفت و البته به جان خریدن دوره نقاهت، به سوی عمل زیبایی پوست به وسیله لیزر روی آوردند. با لیزرهای CO2 بیماران می‌توانستند پوست آفتاب سوخته و پر چین و چروک خود را از بین برده و در عوض، پوستی باطراوت، جوان‌تر، و منسجم‌تری بدست آورند.

اما پس از مدتی، هم جامعه‌ی پزشکان و هم بیماران متوجه عواقب درمان با لیزرهای CO2 شدند. بیماران بسیاری که در ابتدا نتایج موفقیت آمیزی از درمان با لیزر گرفته بودند به تدریج دچار لکه‌های پوستی شدند و مرز بین نواحی درمان شده و درمان نشده‌ی پوست آن‌ها نمایان بود. به این ترتیب اگرچه مشکل چین و چروک‌ها از بین رفته بود، اما مشکل جدیدی جایگزین آن شده بود.

 

نسل دوم: لیزر CO2 فرکشنال

پس از مدتی، لیزرهای نسل دوم با عنوان لیزر CO2 فرکشنال به کلینیک‌های پوست و مو راه پیدا کرد. این نسل جدید، دوره ی نقاهت و سرخی و کبودی به مراتب کمتری نسبت به لیزرهای قدیمی به همراه داشت و دیگر از عوارض فاحش بعد از لیزر خبری نبود. به همین دلیل بسیاری از پزشکان، لیزرهای قدیمی خود را رها کرده و کلینیک خود را به لیزر CO2 فرکشنال تجهیز نمودند.

لیزر CO2 فرکشنال طول موج کاملا متفاوتی دارد که با استفاده از آن، لایه‌های سطحی پوست تخریب می‌شود تا پس از ترمیم، پوستی بدون چین و چروک بدست آید. اما این تفاوت طول موج موجب می شد تا دقت لیزر بیشتر شود و خرابی کمتری روی سطح پوست به بار آورد. اصطلاح فرکشنال در این لیزرها، به معنای آن است که تنها کسری از پوست دچار تخریب می‌شود و کل صورت تحت الشعاع لیزر قرار نمی‌گیرد. البته اگرچه لیزرهای CO2 فرکشنال داعیه‌ی دقت بیشتر و دوره‌ی نقاهت کمتری را دارند، اما گزارش‌هایی که از بیماران گردآوری شد نشان می‌داد که اثر و قدرت این نوع لیزرها در از بین بردن چین و چروک‌ها به نحو قابل ملاحظه‌ای کمتر از لیزرهای قدیمی است.

به طور کلی از آنجا که لیزر CO2 فرکشنال، بیشتر با سطح پوست سر و کار دارد و در عمق بسیار کمی از سطح پوست به حل مشکل می‌پردازد؛ لذا به صورت تهاجمی‌تری با پوست رفتار می‌کند که در پی آن خطر بیشتری متوجه پوست شما می‌شود و همچنین پس از درمان با این نوع لیزر، اگر چه کمتر از درمان با لیزرهای غیرفرکشنال CO2، اما باز هم به اجبار بایستی دوره نقاهت قابل توجهی را سپری کنید. پس اگر می‌خواهید از لیزرهای فرکشنال تخریبی برخوردار شوید بایستی یکی دو هفته‌ای قید مهمانی و قرارهای دوستانه‌ی خود را بزنید و البته خطرات احتمالی ناشی از این نوع لیزرها- شامل سرخی و ورم شدید، بیرون ریختن پوست، تغییر رنگ پوست و زخم شدن آن را به جان بخرید!

علی رغم این دست مشکلات، استفاده از این لیزرها هنوز هم در برخی کلینیک‌ها متداول است.

 

نسل سوم: لیزر فرکشنال غیرتخریبی

در این اوضاع و احوال بود که نسل سوم لیزرهای بازسازی پوست پا به عرصه‌ی پزشکی و زیبایی گذاشت. دوره ترمیم طولانی مدت، سرخی، زخم، لکه‌های پوستی و همه‌ی حرف و حدیث‌هایی که درباره‌ی مشکلات حاصل از لیزرهای قبلی گفته می‌شد؛ در مورد این لیزر جدید به کلی برطرف شده بود، زیرا نوبت لیزر فرکشنال غیرتخریبی رسیده بود که هم امن تر بود و هم راحت تر!

لیزر فرکشنال غیرتخریبی ترکیبی است از وجوه دلپذیر و ایمن دستگاه‌های فرکشنال و تکنولوژی غیرتخریبی. این نوع لیزرها به منظور درمان کلیه مشکلات پوستی اعم از بهبود بافت و رنگ پوست، چین و چروک‌ها، جای زخم آکنه و همچنین درمان لکه‌های پوستی ناشی از آفتاب سوختگی و کهولت سن طراحی شده‌اند. الگوی فرکشنال لیزرهای نسل سوم، موجب می‌شود تا تاثیر درمان و همچنین ایمنی دستگاه هر دو حفظ شوند و دوره نقاهت به کلی از پروسه‌ی درمانی حذف شود.

این تکنولوژی «جدید و ایمن» به زودی هم از سوی کاربران و هم از سوی مجلات مد و زیبایی مورد استقبال قرار گرفت. در لیزر فرکشنال غیرتخریبی، از اشعه‌ی لیزر جهت گرمادهی و در پی آن برانگیختن فرایند تولید طبیعی فیبرهای  کلاژن‌ و الاستین در زیر سطح پوست استفاده می‌شود، بی‌آنکه صدمه‌ای به سطح پوست وارد آید. در نتیجه بازسازی پوست از طریق لیزر فرکشنال غیرتخریبی نیازمند هیچ دوره نقاهتی نیست چرا که سطح پوست دست نخورده باقی می‌ماند و تمام عملیات تخریب به صورت فرکشنال ( جزئی) در لایه‌های زیرین پوست اتفاق می‌افتد. روی هم رفته، لیزرهای فرکشنال غیرتخریبی، روشی کاملا غیرتهاجمی هستند که به بیمار نوید «نتایجی شگفت‌انگیز بدون هیچ گونه عارضه، درد و دوره نقاهت پس از درمان» را می‌دهند.

لیزر جوانسازی تریا، به عنوان اولین لیزر فرکشنال غیرتخریبی جهت استفاده در منزل بود که وارد دنیای زیبایی شد. این لیزر تمامی مزایای یک لیزر فرکشنال غیرتخریبی، را در خود جای داده است و بی هیچ معطلی به جوانسازی پوست از طریق عمل در لایه‌های زیرین می‌پردازد؛ به همین دلیل بیماران تنها نتایج مطلوب درمان خود را مشاهده خواهند نمود و دوره نقاهتی برای آنها در نظر گرفته نمی‌شود. علاوه بر آن، راحتی استفاده از لیزر خانگی تریا در منزل بدون نیاز به نظارت پزشک، عدم نیاز به مراجعه به کلینیک‌های پوست و مو و صرف هزینه‌های هنگفت، این لیزر فرکشنال غیرتخریبی خانگی را به دستگاهی محبوب و کاربردی بدل ساخته است.

 

نحوه عملکرد لیزر فرکشنال غیرتخریبی تریا

عملکرد لیزر خانگی تریا، مانند هر دستگاه لیزر فرکشنال غیرتخریبی دیگری از این قرار است که انرژی لیزر واکنش طبیعی بدن را تحریک می‌کند تا کلاژن جدید تولید کند که در نهایت موجب سفت شدن بافت پوست و کاهش چین و چروک می‌شود. در واقع، این دستگاه پوست را از درون درمان می‌کند: هنگامی که پوست خود را با لیزر فرکشنال غیرتخریبی تریا درمان می‌کنید، انرژی لیزر از سطح پوستتان می‌گذرد و به عمق آن نفوذ می‌کند تا مناطق سلولی آسیب‌دیده‌ی میکروسکوپیک (MTZ) ایجاد کند. آسیب وارد شده ناشی از گرما دیدن و لخته‌شدن پروتئین‌هاست، و در نواحی کاملا مجزا از هم رخ می‌دهد. هر MTZ ایجاد شده بسیار کوچک است و گرچه هم در لایه سطحی پوست (اپیدرم) و هم در عمق آن (دِرمیس) ایجاد می‌شود؛ اما لایه‌ی بیرونی سطح پوست (استراتوم کورنئوم) سالم و دست‌نخوده باقی می‌ماند. به همین دلیل پوست احساس گرما می‌کند، اما به سطح پوست آسیبی وارد نمی‌شود و گرچه پوست شما تحت درمان با لیزر قرار گرفته است، اما ظاهر بیرونی آن هیچ جراحتی از خود بروز نمی‌دهد! MTZها آنقدر کوچک‌اند که در عرض 24 ساعت، سلول‌های پوستی اطراف ‌آن‌ها به سمت نواحی آسیب‌دیده می‌آیند و به ترمیم پوست در آن‌جا مشغول می‌شوند. بدین طریق، فرایند ترمیم طبیعی بدن تحریک شده و سریعا وارد عمل می‌شود تا با تولید کلاژن به سرعت نواحی تحت درمان را ترمیم کند. مادامی که کلاژن جدید تشکیل می‌شود، خطوط چهره، چروک‌ها و نواقص موجود روی پوست به طور طبیعی محو می‌شوند. در ضمن، سلول‌های آسیب‌دیده هم در عرض 3 الی 7 روز از بین می‌روند و جای خود را به سلول‌های تازه و جوان می‌دهند.

به این ترتیب، با ورود لیزر خانگی تریا، نه تنها نیازی به بستری شدن و گذراندن دوره‌های نقاهت طولانی نیست، بلکه برای رسیدن به پوستی جوان دیگری لازم نیست متحمل صرف وقت و هزینه‌های سنگین کلینیکی شویم، بلکه تنها کمی اراده لازم است تا روزی 5 الی 10 دقیقه لیزر کوچک تریا را با ملایمت روی پوست خود بکشیم و از نتایج شگفت انگیز آن بهره‌مند شویم!

هم اکنون لیزر خانگی جوانسازی تریا توسط نمایندگی انحصاری این برند امریکایی در ایران، شرکت آمیتیس تجارت ماندگار قابل خریداری است. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی نمایندگی لیزر خانگی تریا به آدرس www.tria-beauty.ir مراجعه فرمایید.

 

برای قیمت تماس بگیرید ناموجود

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه
گفتگو آنلاین