شرکت آمیتیس تجارت ماندگار | تفاوت لیزر و IPL و الکترولیزر چیست؟
15774
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15774,single-format-standard,theme-bridge11,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge | toptheme,wpb-js-composer js-comp-ver-6.11.0,vc_responsive

تفاوت لیزر و IPL و الکترولیزر چیست؟

تفاوت لیزر و IPL و الکترولیزر چیست؟

پوستی کاملاً صاف و بدون مو

درمان لیزری موهای زائد

 

 

تفاوت لیزر و IPL

 

اگر تفاوت لیزر و IPL را نمیدانید یا گمان می‌کنید که لیزر همان IPL است و این دو هیچ فرقی باهم ندارند، به مطالعه مقاله زیر بپردازید.

اینک شماری از ویژگی‌هایی را بیان می‌کنیم که می‌توانند در اصلاح این باور نادرست سودمند باشند. بهتر است به طور جداگانه به مقایسه‌ی این دو بپردازیم و تفاوت‌ لیزر و IPL  را جداگانه بررسی کنیم:

  1. بررسی‌ها و مطالعات بالینی منتشر شده حاکی از این بوده‌اند که لیزرها مؤثرتر و کارآمدتر از IPL هستند. پژوهش ها نشان میدهند که نتایج و آثار لیزر هشت سال پس از درمان ثابت باقی مانده است.
  2. طول موج بالای لیزر این امکان را فراهم میسازد که اشعه لیزر بدون آسیب رساندن به بافت های اطراف ریشه مو، کاملا و بطور اختصاصی ریشه  مو را تحت تاثیر قرار دهد و فولیکول های آن را بصورت دائمی غیر فعال کند.
  3. خرید دستگاه IPL  در کلینیک ها برای متخصصین به مراتب ارزان‌تر و به صرفه‌تر است، و دقیقا به همین دلیل است که در خیلی از کلینیک‌های درمان پوست و مو، IPL را به لیزر ترجیح می‌دهند و پیشنهاد میکنند. در نتیجه، در برخی موارد ممکن است به نظر برسد که درمان فرد با IPL ارزان‌تر است، در حالی که نتایج آن …   
  4. برای درمان موهای زائد با IPL تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب بسیار بیشتر از تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای درمان موهای زائد با لیزر است و از آنجا که IPL رنگدانه‌های مو را از بین می‌برد، امکان درمان بیشتر با آن دیگر وجود نخواهد داشت.
  5. مکانیسم IPL این گونه است که پرتوهای متمرکزی از نورهای ناهمدوس و گسسته را به سمت ساقه‌ی مو گسیل می‌سازد. آن‌ها فاقد این قابلیت لیزر هستند که بتوانند طول موج‌ گزین شده‌ای از نور را تولید کنند که تنها روی خود مو اثر می‌گذارند. IPL طول موجی از نور را گسیل می‌کند که می‌تواند همه‌ی بافت اطراف مو را نیز می‌سوزاند، و همین باعث می‌شود که کارآمدی و اثرگذاری IPL در از بین بردن موها، به ویژه روی پوست‌های تیره‌تر، نسبت به لیزر کمتر بشود و همچنین به بافت اطراف مو آسیب برسد.
  6. IPL ها به علت داشتن طول موج نوری کوتاه، به اندازه‌ی لیزر در پوست نفوذ نمی‌کنند و از همین روی در بیشتر نواحی بدن ساختارهای اساسی مو نابود نمی‌شود. معنای این سخن این است که نتایج حاصل از IPL موقت و محدود هستند.
  7. ادعای IPL این است که به خاطر سر بزرگ آن و ناحیه‌ی هدف بزرگتری که پوشش می‌دهند سرعت درمان با آن‌ها بسیار سریع‌تر است، اما سرعت درمان و شات زدن با لیزر بسیار بیشتر از سرعت درمان با IPL است و از طرفی سر بزرگ IPL تأثیر آن روی زوایایی مثل نواحی زیر بغل یا بیکینی دشوارتر می‌سازد.
  8. در درمان موهای زائد با IPL  برای کاهش درد و آسیب به پوست از ژل استفاده می‌کنند که نه تنها کثیف کاری دارد بلکه احساس خنکی آن چندان پایدار نیست.

 

الکترولیز  

 

الکترولیز روشی است برای از بین بردن موهای زائد به وسیله‌ی یک سوزن یا نیشتر که در پیاز مو فرو می‌کنند. یک جریان الکتریسیته به نوک سوزن فرستاده می‌شود که هدفش نابود کردن سلول‌هایی است که مسئول رشد مجدد موها هستند. یکی از بزرگترین نقایص الکترولیز، زمان و مدت درمان است، زیرا هر تار مو باید جداگانه و منفرداً مورد درمان قرار بگیرد. برای نمونه، درمان ناحیه‌ی بالای لب چیزی حدود یک ساعت در هر جلسه زمان می‌برد، در حالیکه درمان همین ناحیه با لیزر کمتر از 5 دقیقه زمان لازم دارد. با این همه، الکترولیز روشی عالی برای درمان موهای خاکستری و سفید است.

 

برای قیمت تماس بگیرید ناموجود1دیدگاه

ارسال یک دیدگاه
گفتگو آنلاین