شرکت آمیتیس تجارت ماندگار | برس‌های پاکسازی پوست: چرخشی یا نوسانی؟
اغلب توصیه می‌شود که از برس‌های پاک‌سازی صورت، برس های سونیک، نوسانی یا چرخشی استفاده کنید.
برس‌ پاکسازی پوست، برس چرخشی، برس نوسانی، برس لایه برداری، لایه برداری پوست، برس لایه بردار، برس سونیک، برس صوتی
16836
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16836,single-format-standard,theme-bridge11,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge | toptheme,wpb-js-composer js-comp-ver-6.11.0,vc_responsive

برس‌های پاکسازی صورت: چرخشی یا نوسانی؟

برس‌های پاکسازی صورت: چرخشی یا نوسانی؟

 

اگرچه شستن صورت دو مرتبه در روز ضروری می‌نماید، اما گاهی ممکن است احساس کنید دست‌های شما به تنهایی نمی‌توانند تمام چرک و کثیفی‌های منافذ پوستی‌تان را از بین ببرند. به همین دلیل اغلب توصیه می‌شود که از برس‌های پاکسازی صورت استفاده کنید. این دستگاه‌ها بسیار بیشتر از کف دستان شما می‌توانند در پاک‌سازی پوست موثر باشند: آن‌ها پوست را پاک می‌کنند، لایه برداری می‌کنند، راه منافذ پوستی را آزاد می‌کنند و پوست شما را برای جذب بهتر محصولات مراقبت از پوست آماده می‌سازند.

سرهای نایلونی برس‌های صورت به دو طریق عمل می‌کنند: به نحو چرخشی(rotating)، و به نحو نوسانی(oscillating). پیش از آن‌که دست به جیب شوید و یکی از این برس‌های پاکسازی را خریداری کنید، بد نیست درباره تفاوت برس‌های صورت چرخشی و نوسانی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

برس‌های پاکسازی نوسانی

حتما درباره برس‌های صوتی صورت (sonic brush) چیزهایی شنیده‌اید. اما دقیقا پاکسازی صوتی چه می‌تواند باشد؟ این نوع از برس های پاکسازی در واقع یک نوسان رگباری و فوق‌العاده سریع—همگام با یک فرکانس صوتی— در دانه‌های سر برس است که برخی از آن‌ها متحرک و برخی دیگر ثابت هستند. فرکانس صوتی سر دستگاه، نوعی حرکت جلو و عقب لرزشی با نرخ بیش از 300 حرکت در ثانیه در تمامی دانه‌های برس ایجاد می‌کند. اگرچه این سرعت بسیار زیاد است اما نتیجه‌ی آن بسیار دلپذیر و ملایم است، چرا که موجب پاکسازی عمیق پوست شما بدون هیچ گونه سایش و خراشی در آن می‌گردد.

این برس‌های پاکسازی نوسانی برای افراد با پوست‌ حساس یا کسانی که سطح پوست‌شان یکدست نیست (مثلا دچار زخم و اکنه هستند) و می‌خواهند بدون به هم زدن پوستشان به زدودن کامل آلو دگی‌های آن بپردازند بسیار مناسب است. البته باید در نظر داشت که به خاطر تکنولوژی صوتی دستگاه، برس‌های پاکسازی نوسانی به مراتب گران‌تر از سایر انواع برس‌های صورت است.

 

برس‌های پاکسازی چرخشی

همان طور که از نام این نوع برس‌ها بر می‌آید، برس‌های پاکسازی چرخشی (rotating bursh) دارای سرهایی هستند که حول یک نقطه‌ی مرکزی، دایره‌وار می‌چرخند. اگرچه با چرخش سر برس دانه‌های سر آن عمیقا پوست را پاک و تمیز می‌کنند، اما اگر برس را محکم بگیرید یا دانه‌های آن زبرتر از حالت عادی باشد این حرکت دایره‌ای ممکن است سایشی‌تر عمل کند. در برخی برس‌های پاکسازی چرخشی می‌توان سرعت دلخواه خود را از بین چند انتخاب تنظیم نمود: سرعت پایین‌تر برای پوست‌هایی مناسب است که بعد از استفاده دچار سرخی یا خارش می‌شوند. برس‌های پاکسازی چرخشی، برای آن دسته از افراد که می‌خواهند بدون صرف هزینه‌ی زیادی پوست خود را پاکسازی کنند، گزینه‌ی مقرون به صرفه‌تری محسوب می‌شود.

کدام یک از این دو نوع برس‌های پاکسازی برای شما مناسب هستند: چرخشی یا نوسانی؟ در صورت انتخاب هر کدام از این دو، مواظب باشید که با ملایمت با پوست خود رفتار کنید؛ زیرا لایه‌برداری بیش از حد موجب سرخی، خارش، حساسیت، خشکی بیش از حد و حتی پارگی رگ‌ها می‌شود. برای اجتناب از این عواقب، بهتر است تنها چند روز در هفته از این برس‌ها استفاده کنید و به محض رویت نشانه‌های فوق برای مدتی به پوست خود استراحت دهید. اگر بازهم در میزان استفاده از برس دلخواه خود تردید دارید، می‌توانید با درماتولوژیست خود مشوت کنید تا بهترین برنامه‌ی لایه‌برداری را متناسب با نیازهای پوست شما برایتان تجویز کند.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه
گفتگو آنلاین