چگونه بدون درد لیزر کنیم؟ - شرکت آمیتیس تجارت ماندگار
17952
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-17952,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge | toptheme,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

چگونه بدون درد لیزر کنیم؟

چگونه بدون درد لیزر کنیم؟

از درد لیزر نترسیم

خلاصی از شر موهای زائد یکی از ملال‌انگیزترین وظایف روزانه‌ی ما به شمار می‌رود. خوشبختانه لیزر موهای زائد تریا ۴X، این امکان را در اختیار ما قرار داده است که بتوانیم در عرض ۳ ماه درمان خانگی برای همیشه از شر این معضل راحت شویم. در حالی که خیلی از کاربران این دستگاه جز یک احساس خارش و گزندگی جزئی درد دیگری احساس نمی‌کنند، بعضی‌ها نسبت به درد لیزر به طور کلی حساسیت نشان می‌دهند و آستانه‌ی تحمل پایین‌تری نسبت به درد لیزر دارند. خوب است بدانید که راه‌های ساده‌ای وجود دارد که روان و بدن شما را برای انجام درمان با لیزر آماده می‌کند و درد لیزر را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد. در این مقاله به معرفی این نکات و راهکارها می پردازیم:

 

۱٫ شب قبل از درمان به میزان کافی بخوابید.

سعی کنید شب پیش از درمان خود، ۸ ساعت خواب راحت و آسوده داشته باشید. کمخوابی می‌تواند سیستم عصبی شما و گیرنده‌های درد را تحت تاثیر قرار دهد و موجب می‌شود درد لیزر را بیش‌تر از حالت نرمال حس کنید. پس اگر تحت فشار و اضطراب روانی یا عوامل دیگر، نتوانسته‌اید به میزان کافی استراحت کنید، بهتر است درمان خود را به وقت دیگری موکول کنید.

۲٫ از انجام لیزر در دوران قاعدگی بپرهیزید.

مطمئنا برای خانمها دوره قاعدگی یا پیش از آن، بدترین زمان برای انجام لیزراست؛ چرا که در این دوران تغییرات حاصل در سطح ترشح هورمون‌ها حساسیت به درد را در بدن بالا می‌برد و لذا بیشتر از حالت عادی درد لیزر را احساس خواهید کرد.

۳٫ پیش از درمان یک بطری آب بنوشید.

از حدود چهار تا شش ساعت قبل از شروع درمان با لیزر شروع به نوشیدن آب کنید. طبق برخی مطالعات، کم آبی ممکن است موجب افزایش احساس درد لیزر در شما شود.

۴٫ از مصرف قهوه و کلیه خوراکی‌های دارای کافئین خودداری کنید.

مصرف قهوه از ۲۴ ساعت قبل از شروع درمان با لیزر موجب افزایش حساسیت به درد لیزر میشود؛ پس حتی الامکان روزی که می‌خواهید بدن خود را لیزر کنید قهوه و نوشیدنی‌های کافئین‌دار ننوشید.

۵٫ موهای زائد خود را پیش از شروع درمان با لیزر تا آنجا که ممکن است بتراشید.

موهای ناحیه‌ی لیزر می بایست دقیقا قبل از انجام لیزر تراشیده شده و ناحیه مورد نظر کاملا شسته و خشک شود. در غیر اینصورت نه تنها درد لیزر را بیشتر احساس خواهید کرد، بلکه نتیجه‌ی مطلوبی هم از درمان با لیزر حاصل نخواهد شد.

۶٫ از پمادهای بیحس کننده استفاده کنید.

شما می‌توانید پیش از شروع درمان خود با لیزر از کرم‌های موضعی بیحس کننده موجود در داروخانه‌ها، نظیر کرم زایلاپی استفاده کنید چرا که استفاده از این کرم‌ها اثری بر نتیجه‌ی درمان با لیزر ندارد و در عوض به میزان قابل توجهی درد لیزر را کاهش می‌دهد. اگرچه این روش یکی از محبوب ترین روش‌ها برای فرار از درد لیزر است، اما مهم است که بدانید چند دقیقه قبل از درمان بایستی از بیحس کننده استفاده کنید تا به موقع اثر کند و در میانه‌ی درمان شما را تنها نگذارد! زمان مناسب استعمال کرم‌های بیحس کننده، معمولا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیش از شروع درمان است؛ با وجود این، هر بیحس کننده‌ای دستورالعمل خاص خود را دارد که پیشنهاد می‌کنیم حتما پیش از استعمال، آن را با دقت بخوانید.
توجه داشته باشید که هنگام درمان با لیزر موهای زائد تریا، این محصولات باید به خوبی از روی پوست شسته شوند و پوست باید کاملا خشک و تمیز باشد.

۷٫ قبل و بعد از لیزر از کیسه‌ یخ استفاده کنید.

اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید از کرم بیحس کننده استفاده کنید، می‌توانید به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه پیش از شروع درمان با لیزر، روی ناحیه مورد نظر کیسه یخ قرار دهید تا آن قسمت از بدن شما بیحس شده و در نتیجه درد لیزر را احساس نکنید.
فراموش نکنید که اگر از کیسه یخ استفاده می‌کنید قبل از شروع درمان پوست خود را کاملا خشک نمایید زیرا پوست خیس یا چرب عملکرد لیزر تریا را دچار اختلال می‌کند.

۸٫ از آنتی هیستامین‌ها استفاده کنید.

برخی از کاربران لیزر خانگی موهای زائد تریا با مصرف قرص آنتی هیستامین ساعاتی پیش از شروع درمان، درد لیزر را کمتر احساس می‌کنند. شما هم اگر دچار بیماری خاصی نیستید، می‌توانید از این راه برای کاهش درد لیزر استفاده کنید.

۹٫ پیش از درمان با لیزر از قرص مسکن استفاده کنید.

اگر ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پیش از شروع درمان، از مسکن‌هایی نظیر ایبوپروفن استفاده کنید، می‌توانید درد لیزر را به نحو قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید. البته پیش از استعمال این مسکن‌ها حتما با پزشک خود مشورت کنید.

۱۰٫ از آرام بخش‌ها استفاده کنید.

افرادی که دارای فشارهای عصبی، نارحتی های روحی، اضطرابهای بیش از حد، یا خواب نامناسب میباشند آستانه تحمل پایین تری دارند. به همین دلیل توصیه می‎کنیم یک ساعت قبل از انجام لیزر یک عدد قرص کلرودیازپوکساید ۵ یا ۱۰ میلیگرم استفاده نمایند.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه
گفتگو آنلاین