فیس براش سیلیکونی یا براش های مویی؟ کدام را انتخاب کنم؟ - شرکت آمیتیس تجارت ماندگار
فیس براش، لونا، فوریو، براش سیلیکونی، لونا مینی، براش صورت، فیسبراش
18689
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-18689,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge | toptheme,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

فیس براش سیلیکونی یا براش های مویی؟ کدام را انتخاب کنم؟

فیس براش سیلیکونی یا براش های مویی؟ کدام را انتخاب کنم؟

سالهای سال بود که فیس براش معنایی جز برس صورت نداشت، و کارش این بود که با موهای پلاستیکی‌ خود پوست را بساید و آن را پاکسازی نماید. شیوه‌ی کار بسیار ساده‌ی آن‌ها، براش کردن، ساییدن و جلا دادن، باعث شده بود که مقبولیتی بیابند. اما در سالهای اخیر ورق برگشته است و مشتاقان زیبایی خواسته‌اند راه‌های ملایم‌تری برای این کار بیابند که در عین حال به نحو مؤثر و کارایی جرم و آلودگی را از میان ببرد.

در این نوشته تلاش می کنیم مقایسه ای بین فیس براش های مویی و فیس براش های سیلیکونی فوریو لونا انجام دهیم تا شما را در انتخاب فیس براش ایده آل خود یاری رسانیم. پس اگر هنوز دقیقا نمی دانید که فیس براش سیلیکونی فوریو چه فرقی با براش های مویی مشابه دارد حتما به خواندن ادامه دهید!

طراحی فیس براش

هنگامی که صحبت از فیس براش و کلینزرهای صورت به میان می‌آید، بی اختیار یاد براش های مویی می افتیم که سال های سال پیشتاز عرصه پاکسازی به شمار می رفتند. با ظهور برند سوئدی فوریو(FOREO)، صنعت فیس براش وارد دنیای جدیدی شد که همه را شگفت زده کرد. طراحی خاص و بدیع فیس براش های فوریو لونا از زمین تا آسمان با فیس براش های مویی که با حرکات نوسانی روی پوست کشیده می شد متفاوت بود. لونا به راحتی در دست جای می‌گیرد و نقطه تماس های مدور سیلیکونی آن پالس های T-Sonic را با ملایمت هرچه تمام تر به پوست منتقل می‌کنند.

قابلیت سفارشی سازی برای هر نوع پوست

یکی از مزایایی که فیس براش های سیلیکونی برند فوریو نسبت به براش های مویی دارند این است که از همان ابتدا نوع پوست شما در طراحی آنها لحاظ شده است. برای استفاده از فیس براش های مویی، اگر پوستی چرب، حساس، یا ترکیبی داشته باشید، در بهترین حالت، یعنی در حالتی که کمپانی سازنده اصلا تدبیری برای تنوع پوستی کرده باشد، مجبور خواهید بود که برای خرید سر برس سازگار با پوست خود هزینه‌ای اضافی بپردازید. اما فیس براش های لونا این امکان را به شما می دهند که از ابتدا با توجه به نوع پوست خود و بی آنکه نیازی به هزینه ی بیشتری باشد، براش متناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنید. در واقع، بسته به این که پوست شما نرمال، حساس، ترکیبی یا چرب باشد، می توانید مدلی را که به طور خاص برای پوست شما مناسب می‌باشد انتخاب نمایید.

نوع دیگر فیس براش های فوریو، یعنی براش لونا مینی ۲، روی سطح خود، ۳ منطقه با ۳ بافت سیلیکونی متفاوت دارد که برای انواع مختلف پوست و نواحی مختلف صورت شما تعبیه شده است. این بدین معناست که نه تنها همه افراد با پوست های مختلف می توانند از فیس براش های لونا مینی ۲ استفاده کنند، بلکه هر ناحیه از صورت که دسترسی دشوارتری دارد و یا اینکه حساس تر یا چرب تر است هم پاکسازی ویژه ی خود را دریافت میکند. چنین امکان گسترده ی سفارشی سازی پاکسازی برای اولین بار در عرصه ی صنعت زیبایی با برند سوئدی فوریو فراهم شده است.

تعداد سرعت قابل تنظیم

برای تنظیم سرعت در یک فیس براش مویی، حداکثر ۳ انتخاب وجود دارد: کم، متوسط، زیاد.  اما فیس براش های لونا ۲ و لونا مینی ۲ هریک به ترتیب ۱۲ و ۸ انتخاب مختلف سرعت، متناسب با میزان تحمل پوست، در مقابل ما قرار می دهد و به همین دلیل یک پاکسازی کاملا سفارشی را عرضه می کند.

حالت های پاکسازی

فیس براش های مویی، اگر چه دارای تنظیمات متعدد پاکسازی می‌باشند، اما صرفا ابزاری برای پاکسازی پوست هستند و کارکرد دیگری ندارند.

در مقابل، فیس براش لونا دارای دو کارکرد متنوع است: یک پاکسازی عمیق پوست، به علاوه ی حالت جوانسازی، که برای بهره مندی از آن باید از شیارهای روی سطح پشت فیس براش استفاده کنید و با آن نواحی مختلف صورت را ماشاژ دهید تا تولید کلاژن در پوست شما تحریک شده و همچنین روند جریان خون در پوست با سهولت بیشتری انجام گردد. بدین ترتیب حالت جوانسازی فیس براش لونا کمک می‌کند تا محصولات مراقبت از پوست شما خیلی بهتر از پیش جذب پوست شوند و تاثیر بیشتری روی آن داشته باشند. به طور خلاصه، با خرید فیس براش لونا ۲، شما صاحب دو دستگاه مختلف می شوید.

جنس سر براش و ماندگاری آن

معمولا براش های مویی دارای سرهای مختلفی با موهایی از جنس پلاستیک هستند که هر ۳ ماه یکبار مانند مسواک بایستی عوض شوند و سری نو را جایگزین قبلی کرد و به این ترتیب متحمل هزینه های زیادی شد. تمیز نگه داشتن این سری ها بی نهایت دشوار است و معمولا پس از یکی دوبار استفاده از براش مویی، آلودگی ها بطور ناخواسته درون منافذ برس شان انباشته شده و با انتقال این باکتری‌ها به پوست، موجب بروز جوش و سایر عارضه های پوستی می شود.

اما فیس براش های لونا اصلا سر قابل تعویض ندارند! فیس براش لونا به جای سرهایی که تنها به مدت محدود بشود از آن ها استفاده کرد، مجهز به نقطه تماس های سیلیکونی است. سیلیکون ماده ای کاملا ضد آب و غیر متخلخل است یعنی تقریبا هیچ منفذی روی خود ندارد که باکتری ها بتوانند درون آن تجمع کنند. به همین دلیل فیس براش لونا انقدر بهداشتی است و تمیز نگه داشتن آن آسان است که نیازی به تعویض سر براش آن نیست و می‌توان همیشه از آن استفاده کرد بی آنکه نیازی به پرداخت دوباره ی هزینه باشد. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که بعد از هربار استفاده با صابون دستشویی آن را بشویید.

شارژ دستگاه

برخلاف فیس براش های مویی موجود در بازار، هیچ یک از محصولات لونا نیازی به شارژرهای حجیم و جاگیر ندارند. در عوض، همه‌ی مدل‌های قابل شارژ دارای شارژر USB هستند که در هنگام سفر و در حال حرکت می‌توانند به دستگاه متصل شوند. با این همه، قدرت و برتری حقیقی لونا فقط نحوه شارژ شدنش نیست، بلکه مهمتر از آن مدت زمان و ماندگاری شارژ باتری آن است. براش های مویی موجود در بازار عموما برای شارژ شدن به ۲۴ ساعت اتصال به برق نیاز دارند و در ازای این ۲۴ ساعت، می توان تا ۲ بار از آن ها استفاده کرد. اما فیس براش های لونا ۲ در این مورد شگفت انگیز است! فیس براش های لونا در ازای تنها یک ساعت شارژ، بسته به نوع براش بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ بار تا شارژ بعدی  قابل استفاده هستند!

همین یک مزیت کافی است تا براش های مویی سنتی را به کلی فراموش کنیم و فیس براش لونا را برای پوست خود انتخاب کنیم.

همراه خوب سفرهای شما

فیس براش های مویی معمولا کمی جا گیر هستند که به علاوه ی شارژرشان واقعا دست و پاگیر می شوند. اما در میان فیس براش های لونا، علاوه بر این که محصولی به نام لونا گو است که اندازه ی آن به یک انگشت هم نمی رسد و منحصرا برای حمل آسان طراحی شده است، طراحی سایر فیس براش ها هم طوری است که نه تنها کوچک و سبک هستند، بلکه اصولا شارژر جداگانه ای ندارند و تنها با یک کابل USB قابل اتصال به برق هستند. از این گذشته، همان طور که ذکر شد، فیس براش های لونا کلا در سال یکی دو بار بیشتر نیاز به شارژ شدن ندارند پس احتمالا اصلا لازم نیست همان کابل ناقابل را هم همراه خود داشته باشید.

تکنولوژی و عملکرد فیس براش

از مهم ترین عواملی که ممکن است در انتخاب شما تاثیرگذار باشد، نتیجه ای است که قرار است از فیس براش انتخابی خود بگیرید. خوب است بدانید که فیس براش های مویی برای پاکسازی صورت از نوسان و چرخش برس استفاده می کنند. برای همین است که بسیاری از کاربران چندان نتیجه ی مطلوبی از این براش ها نمی بینند و بدتر این که به دلیل پلاستیکی بودن موهای سر این نوع فیس براش ها، عموما از زبری و شدید بودن پاکسازی خود شکایت می کنند. حتی برخی که پوست های حساس تری دارند با استفاده از براش مویی دچار زخم و التهاب روی صورت خود می شوند. از دیگر عوارضی که کاربران از پاکسازی با براش های مویی دچارش می شوند، شل شدن و افتادگی پوست به مرور زمان است. نکته ی قابل توجه دیگر این که برس های مویی عموما به داخل منافذ پوستی فرو می روند و با چرخش خود درون آنها بجای کوچک تر کردن منافذ، موجب بزرگتر شدنشان می شوند. این دقیقا همان چیزی است که نمی خواهیم اتفاق بیفتد زیرا منافذ درشت تر پوستی یعنی محل بیشتری برای انباشت چربی و باکتری و نیز به چشم آمدن بیشتر خلل و فرج های پوستی‌مان! بنابراین به جای اینکه با پاکسازی به پوست خود کمک کنید، در واقع بیشتر به آن آسیب می رسانید.

در مقابل فیس براش لونا از تکنولوژی انحصاری T-Sonic بهره مند است. این تکنولوژی اجازه می دهد تا فیس براش سیلیکونی لونا همگام با فرکانس صوت، ۸۰۰۰ پالس را از طریق نقطه تماس های سیلیکونی خود به پوست منتقل کند و در نتیجه پوست شما را به معنای واقعی خانه تکانی می کند! البته این خانه تکانی به معنای فشار و ضربه ی شدید به صورت شما نیست. سیلیکون های این دستگاه به قدری ملایم و نرم اند که عملا شما هیچ فشار و ضربه ی شدیدی احساس نمی کنید و تنها از نتیجه ی کار می توانید به قدرت شگفت انگیر تکنولوژی T-Sonic پی ببرید. فیس براش لونا طوری طراحی شده است که تقریبا هیچ جوره نمی توانید با آن به پوست خود آسیب برسانید؛ چرا که نقطه تماس های سیلیکونی در منافذ شما فرو نمی روند و تنها از راه انتقال موج T-Sonic آنها را از هرگونه چربی و آلودگی پاک می‌سازد و در نهایت، نتایجی که به همراه می آورد واقعا فراتر از یک پاکسازی معمولی است.

قیمت و ارزش مالی

براش های مویی با آنکه تکنولوژی ضعیف تری دارند و عموما تنها با لرزش و نوسان به پاکسازی پوست شما می پردازند، قیمت های بالایی دارند که علاوه بر خرید دستگاه، شامل هزینه ی خرید سری نو به طور مرتب و هر ۳ ماه یکبار نیز می شود. به همین دلیل خیلی محتمل است که پس از یکی دو بار تعویض برس آن، براش مویی را به کناری بیاندازید و به دلیل هزینه های سنگین آن تصمیم بگیرید دیگر از آن استفاده نکنید. اما فیس براش های لونا، با در نظر گرفتن تکنولوژی فوق پیشرفته و انحصاری آن (T-Sonic)، تاثیر آن روی پوست، عدم نیاز به خرید مجدد سری، و البته تجهیز آن به حالت جوانسازی علاوه بر  پاکسازی، واقعا مقرون به صرفه است. کافی است یک بار این دستگاه را خریداری کنید تا یک عمر مراقب پوست شما باشد. علاوه بر این، برند فوریو فیس براش های متنوعی با کارکردها و گستره ی قیمتی مختلفی به بازار عرضه کرده است که نشان می دهد قدرت خرید مشتریانش را همواره در نظر داشته است. حالا خودتان مقایسه کنید با فیس براش های مویی که هر سه ماه باید سر آن‌ها را تعویض کنید، آن هم با قیمتی گزاف!

کلام آخر

بیایید صادق باشیم: اختلاف بین فیس براش های مویی و فیس براش فوریو لونا، اختلاف بین برند و اسم و رسم نیست؛ بلکه اختلاف بین دو نسل است! امروز دوره ی براش های مویی سپری شده و عوارض ناخوشایند آن برای همه محرز گشته است. اما نسل جدید براش های سیلیکونی لونا، با بهره گیری از تکنولوژی منحصربفرد T-Sonic با طراحی ابتکاری خود، مشکلات شایع بین براش های مویی را برطرف کرده است؛ و فراتر اینکه تاثیرگذاری براش های سیلیکونی فوریو لونا قابل مقایسه با براش های مویی نیست.

فیس براش های فوریو لونا را هم اکنون می توانید از وبسایت رسمی آمیتیس تجارت ماندگار، نماینده انحصاری محصولات فوریو در ایران تهیه نمایید و از ۲ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش آن بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

ارسال یک دیدگاه
گفتگو آنلاین